IWC — czym wyróżnia się ta marka?

Zegarki należą do produktów narodowych Szwajcarii. Z tego kraju pochodzi cała masa uznanych i renomowanych producentów czasomierzy. Jednym z nich jest firma IWC, czyli International Watch Company. Czym wyróżnia się to przedsiębiorstwo na tle innych i co warto wiedzieć o jego zegarkach?

IWC — krótka historia

IWC to bardzo stare szwajcarskie przedsiębiorstwo, które od samego początku istnienia zajmuje się produkcją zegarków. Założył je pochodzący ze Stanów Zjednoczonych zegarmistrz Florentine Ariosto Jones w 1868 roku. Początkowo firma miała spore problemy i już w 1875 ogłosiła bankructwo. Jej istnienie uratował Johan Rauschesbach-Vogel, który kupił ją za 280 tysięcy franków. 

Firma IWC może pochwalić się wieloma innowacjami wprowadzonymi do świata zegarków. Jest jedną z pierwszych, które wykorzystywały tytan oraz ceramikę w trakcie produkcji zegarków. Do tego firma wyraźnie stara się ograniczać swój wpływ na środowisko i należy do jednych z najlepszych pod tym względem. Obecnie IWC należy do grupy Richemont, która jest właścicielem wielu luksusowych marek ubrań oraz biżuterii. 

Co wyróżnia zegarki IWC?

Każdy zegarek IWC to mały cud techniki. Firma ta produkuje czasomierze z materiałów takich jak tytan, stal nierdzewna, złoto, brąz, czy szafirowe szkło. Wszystkie zegarki wyróżniają się klasycznym, bardzo eleganckim i ponadczasowym designem. Do tego oferują bardzo precyzyjne mechanizmy, które są niezawodne w każdych warunkach. 

IWC Schaffhausen oferuje sześć kolekcji zegarków. Są to Pilot’s Watches, Portugieser, Ingenieur, Aquatimer, Da Vinci i Portofino. Najwyższym prestiżem cieszy się seria Portugieser. Zegarki, które do niej należą, osiągają bardzo wysokie ceny i potrafią kosztować nawet ponad 200 tysięcy złotych. Na wysokim poziomie stoi też kolekcja Pilot’s Watch. Jej znakiem rozpoznawczym jest trójkąt, który wskazuje godzinę 12 i ma na celu ułatwienie odczytu godziny. 

Każdy, kto chce sprawić sobie zegarek firmy IWC musi wiedzieć, że wiąże się to z niemałym wydatkiem. Z racji na to, że jest to jedna z najbardziej renomowanych firm produkujących zegarki, najtańsze ich egzemplarze potrafią kosztować ponad 20 tysięcy złotych. 

Z racji na historię marki, a także materiały wykorzystywane do produkcji zegarków IWC, czasomierze tej firmy są świetną inwestycją. Ich cena potrafi rosnąć z roku na rok, przez co wiele osób decyduje się lokować swój kapitał właśnie z pomocą tych zegarków. Każdy kolekcjoner doskonale wie, jak świetne są zegarki marki IWC.